Zkušební centrum Hořice

#průmysl #výroba #ort #kov #sklo #beton #rekonstrukce #moderní #jednoduchost #interiér #historie #studie #dsp #realizace #2022

Naším úkolem v tomto historickém areálu je vybudovat moderní průmyslový areál, který však ctí jeho historii sahající do roku 1892. Jedním z prvních objektů, který jsme dostali k přepracování, byla bývalá kotelna v blízkosti areálového komínu. Tato budova pozbyla s příchodem moderních technologií funkci a chátrala.

Návrh spočívající v celkové opravě jsme provedli ve spolupráci s Ing. Arch. Lukášem Skládalem. Došlo k očištění veškerých nánosů a přílepků, které stavba měla, a to až na nosné konstrukce. Ty jsme zakonzervovali a doplnili o nové materiály a konstrukce. Návrh klade, jak je u našich staveb samozřejmostí, důraz jak na funkční stránku v podobě jednoduché údržby a nízkých provozních nákladů, tak na estetickou stránku objektu. Využili jsme kontrast starého s novým, moderní stavební materiály jako je hliník, polyuretan, železobeton jsme zkombinovali s tradičními materiály jako je cihla nebo kámen i v interiéru, kde to není u podobných staveb běžné. 

Další objekty budou následovat.

Modernímu areálu vévodí historický komín.

Jednolitý minimalistický interiér oživuje kontrastní červená barva, a to jak v podobě vybavení, tak například obkladových lišt.

Objekt klient pronajímá, proto jsme jej navrhli univerzálně tak, aby mohl sloužit pro jakoukoliv firmu až do velikosti 15 pracovníků.