Máme to v krvi...

Náš zakladatel a hlavní inženýr Luboš Lonský byl v kontaktu se stavařinou již od útlého věku. Jeho otec absolvoval stavební průmyslovku a dědeček se živil jako zedník. Společně pak založili stavební firmu. 

Luboš byl na stavbách „pečený vařený”, a tak není divu, že jeho cesta taktéž vedla na Stavební průmyslovou školu v Hradci Králové. Na tu navázal studiem konstrukcí pozemních staveb na ČVUT v Praze. Po studiích získal Luboš praxi jako projektant v projekční kanceláři v Jičíně. Po autorizaci v roce 2015 se osamostatnil a založil projekční kancelář LONARCH.

Když jsem se v 15 letech rozhodoval, co dál dělat, stavařina byla pro mě jasná volba.
Luboš Lonský

Malý tým s velkými sny
 

Ještě v roce 2015 se tým LONARCH rozšířil o prvního spolupracovníka. Naší vášní se stalo udržitelné stavění, a tak Luboš absolvoval v roce 2017 kurz Navrhování pasivních a nulových domů. V této oblasti se snažíme nadále rozvíjet. 

Aktuálně tvoří náš tým 4 projektanti, kteří ve spolupráci s dalšími 21 architekty a specialisty na jednotlivá témata v rámci navrhování pozemních staveb realizovali už 344 projektů. Od drobných staveb až po velké investiční akce. 

Našimi nejčastějšími projekty jsou průmyslové stavby a areály, rodinné domy a menší občanská výstavba, a to jak v rámci novostaveb, tak rekonstrukcí.

Za ta léta jsme měli tu čest pracovat na spoustě skvělých projektů, ale na tyto jsme obzvlášť hrdí: