Výrobní hala v Novém Bydžově

#průmysl #výroba #lamark #kov #sklo #novostavba #moderní #jednoduchost #studie #dsp #realizace #2015l #rekonstrukce #moderní #přístavba #interiér #2022

Moderní výrobní hala

Základním cílem při návrhu průmyslové haly pro výrobce kovaných a hliníkových plotů LAMARK byla funkčnost a minimalizace nákladů. Zvolili jsme proto dvoulodní ocelový skelet, do kterého jsme umístili jak výrobní, tak administrativní prostory. V první etapě tak vznikla hala s výrobní plochou 2 520 m² a provozním zázemím ve dvou podlažích o velikosti 360 m².

Díky rychlému rozvoji firmy tyto prostory byly záhy malé, proto jsme navrhli rozšíření objektu o dalších 5 100 m² výrobní plochy a 360 m² zázemí. Dostavbu jsme navrhli ve stejném minimalistickém duchu jako původní stavbu, ale menší úpravy jsme provedli v administrativní části. Zde jsme fasádu narušili venkovní terasou vedle nové kuchyňky.

Kanceláře jsou sice open space, ale koncipovány tak, aby jednotliví pracovníci měli co nejvíce soukromí. Open space jsme doplnili jednacími místnostmi pro schůzky a školení pracovníků. Za spolupráci na interiérovém designu děkujeme firmě CRE8.

Halu jsme umístili doprostřed pozemku, abychom zajistili požadovanou objízdnost spolu s rezervou prostor pro další rozšiřování.

Interiéry jsou navrženy moderně, ale hlavně funkčně.

Při návrhu jsme kladli důraz na to, aby se jednotlivé části daly snadno upravit v případě rozšiřování objektu. To se již děje a objekt bude doplněn o zbrusu novou administrativní budovu.