#Rodinný dům #za městem #moderní #5+1 #garáž #bílá #šedá #dřevo #keramická cihla #železobetonový strop #tradiční krov #pultová střecha #kámen #úsporný dům

Rodinný dům s dřevěnými obklady

Tato naše vzorová stavba je nadčasovým návrhem ing. Josefa Janečka. Dům s půdorysem do tvaru písmene T se perfektně hodí pro rodinu se dvěma dětmi. V přízemí najdeme všechny společné prostory a základní technické místnosti, v 1. patře se nachází další dva pokoje s koupelnou. Vyhodou stavby je také terasa schovaná před všetečnými zraky kolemjdoucích.
Fasádu domu tvoří dřevěné obklady a keramické cihly v barvě tmavého kamene, stavba tak krásně splyne s okolím plným zeleně a jezírkem, které se na pozemku nachází. Propozice domu celkově odpovídají přání majitele o propojení s přírodou.

Garáž

je navržena pro dvě auta se vstupem přímo z technické místnosti domu. Díky tomu jsou omezeny tepelné ztráty při příchodu do garáže.

Pro okna, dveře a garážová vrata jsme zvolili netradiční antracitovou barvu. Ta společně s dřevěnými obklady fasády působí zemitějším dojmem a hodí se tak na pozemek obklopený přírodou.

Celková plocha, na které dům stojí, je
258 m2.